Pij soki owocowe

soki owocoweZdrowy tryb życia to podstawa, jeśli chce się utrzymać organizm w dobrej kondycji oraz cieszyć się smukłą sylwetką. Bombą witaminową okazują się być soki owocowe. Jeśli nie ma się czasu na jedzenie owoców lub sałatek owocowych to na sok zawsze znajdzie się chwila. Najlepsze są oczywiście te wyciskane w domu samemu za pomocą blendera. Taki sok można schłodzić i np. zabrać w butelce w podróż.

Należy pamiętać, że najwięcej witamin mają właśnie soki, które są wyciskane ze świeżych owoców. Z kolei zakupione w sklepie i zamknięte wiele dni, a nawet tygodni w butelce nie są już tak wartościowe, a poza tym najistotniejszą rolę odgrywa miąższ owoców, którego brak w większości w sokach z marketu. Miąższ zawiera najwięcej drogocennych witamin i dlatego soki owocowe powinny go zawierać. Wyciskając sok za pomocą blendera nie powinno się go wyrzucać!

Takie soki potrafią być dobrą przekąską w ciągu dnia, a jednocześnie gaszą pragnienie. Pijąc soki owocowe codziennie lub nawet kilka razy w tygodniu dostarcza się organizmowi wiele cennych witamin. Efekty zauważalne są przy dłuższym ich piciu, a należą do nich np. większa odporność, mocniejsze włosy i paznokcie, a także lepsze samopoczucie.